Střední průmyslová škola a vyšší odborná škola technická - Sokolská, Brno

Sokolská opět vítězí s roboty

Již několik let se žáci naší školy zúčastňují soutěže Robotický den. Největší robotická soutěž v ČR, která se každoročně koná v Praze. Ani tento rok nebyl výjimkou a ze Sokolské jsme do Prahy přivezli 7 robotů a 13 účastníků.

I letos byla účast na Robotickém dni vysoká. Předběžný odhad je 85 robotů a 144 účastníků ze 7 zemí.
Tento rok jsme se zúčastnili historicky největšího počtu soutěžních kategorií a také jsme měli nejvíce autonomních (samostatně fungujících) robotů, což považuji za největší úspěch.

Měli jsme jednoho robota v kategorii Line Follower (jízda po čáře) a Art, Robots & Entertainment (volná kategorie), po dvou robotech v kategorii Bear Rescue Begginer (dálkově řízená záchrana medvěda) a tři roboty v královské kategorii Bear Rescue (autonomní stroje).

Nakonec jsem si z Prahy dovezli 1. a 3. místo v kategorii Bear Rescue Begginer, bezkonkurenčně 1. místo v kategorii Bear Rescue, 4. místo v kategorii Line Follower a čestné uznání z kategorie Art, Robots & Entertainment.

Chtěl bych poděkovat všem studentům, kteří se na robotech podíleli a popřát jim mnoho úspěchů do dalších soutěží. Zároveň chci poděkovat vedení školy a všem kantorům, kteří nám vyšli vstříc. Již teď se těším na nové zájemce o robotiku na Sokolské a rád Vás uvidím na začátku školního roku v kroužku.

Fotogalerie:
http://robotikabrno.cz/fotogalerie/roboticky-den-2015-galerie

Videa z Robotického dne: https://youtu.be/ulMkJFPCsi4?list=PL9oWsg5StwvbI3nNjFr9mZlff3Ky3H1v2

Poznámka na závěr:
Pro zájemce o robotiku pořádáme ve spolupráci s DDM Junior Robotický tábor. Tábor proběhne v termínu od 4. do 11. července. Více informací nalezneš na http://robotikabrno.cz/robotika-brno/roboticky-tabor-2015

za robotický kroužek
Jarek Páral

» Zpět na seznam aktualit «

Užitečné odkazy

Napište nám

Ochrana proti spamu: Kolik je 2x3?

Rychlý kontakt

E-mail: info@spssbrno.cz
Telefon: 541 427 111
Fax: 541 241 448

Adresa:
Sokolská 1, 602 00 Brno
» ukázat na mapě

Zřizovatel:
Jihomoravský kraj
IZO: 000 559 415
IČO: 00 559 415

© SPŠ a VOŠT Sokolská, Brno • všechna práva vyhrazena • vytvořil MD webdesign - tvorba webů, SEO, internet marketing